2018-06-24, sekmadienis, 19:32.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:42, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 17:14.

Už balkonų techninę apžiūrą – 560 eurų!

2017-08-08, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Už balkonų techninę apžiūrą – 560 eurų!

Tarybiniais laikais pastatytų daugiabučių ir jų balkonų eksploatavimo laikas – 50-100 metų. Apatinė to laiko riba daugelyje Latvijos vietų jau pasiekta.O tai reiškia, kad namui (ir balkonams!) reikia atlikti techninę apžiūrą, už kurią namo gyventojai privalo sumokėti nemažus pinigus. Kadangi balkonai laikomi bendra namo gyventojų nuosavybe, tai už jų apžiūrą reikia mokėti ir tiems, kurie tų balkonų neturi, praneša Latvijos televizija.

 

Dauguma Jelgavos namų pastatyti gerokai prieš pusšimtį metų, jų balkonai blogos būklės ir reikalauja neatidėliotino remonto. Tačiau remontui sukaupti lėšų nėra taip paprasta, juolab, kad vien balkonų techninė apžiūra kainuoja 560 eurų.Būtent tokios sumos užsiprašė iš Uzvaro gatvės šeštojo namo gyventojų techninę apžiūrą atlikusios tarnybos. Susimokėti privalėjo visi penkiaaukščio namo gyventojai, net ir tie, kurie, kaip jau minėta,  neturėjo balkonų.Namo gyventojai sako nesutikę, kad būtų atliekama techninė apžiūra. Tačiau niekas jų neklausė – atėjo sąskaitos ir tiek. Pasirodo, Latvijoje pakanka, kad namo gyventojų vardu sutikimą pasirašytų namo komendantas, jei išlaidos neviršija 1000 eurų vienam žmogui.   

 

Namo gyventojai stebisi, kad techninė balkonų apžiūra vyko net neužsukus į balkonus, o tik 10-15 minučių pasisiukiojus aplink namą ir iš visų pusių nufotografavus balkonus. Balkonų techninės apžiūros išvadose rašoma, kad jiems būtinas remontas. Tačiau tai matyti ir be jokios apžiūros. Sumokėję didžiulius pinigus už balkonų techninę apžiūrą gyventojai nerimauja, kad balkonų remonto dokumentacijos ruošimas ir pats remontas kainuos kelis kartus brangiau. Namui buvo pasiūlyta dalyvauti renovacijos projekte, kur numatyti ir balkonų atstatymo darbai. Tačiau dauguma namo gyventojų nesutinka dalyvauti ir renovacijos projekte. Priežastis paprasta – namo gyventojų daugumą sudaro pensijinio amžiaus žmonės, vos suduriantys galą su galu.

 

Kazimieras Šatas  

 

Joniškio r. Kriukų pagrindinė mokykla  s k e l b i a   atranką  laisvai  socialinio (ės)  pedagogo (ės)  darbo vietai  užimti.

 

 

Darbo krūvis: 0,75 etato

Darbo sutarties rūšis: terminuota ( vaiko priežiūros atostogų metu), nuo 2017-09-01 - iki 2018 - 09 - 01

Darbo užmokestis:priklauso nuo turimos kvalifikacinės kategorijos, darbo stažo, galiojančių koeficientų.

 

Daugiau informacijos – spauskite čia.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar pagalvojate apie emigraciją?