2019-03-20, trečiadienis, 03:11.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 06:20, leidžiasi 18:30, dienos ilgumas 12:9.

Vaikų iš Ukrainos viešnagė

2018-06-30, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Vaikų iš Ukrainos viešnagė

Jau penktą kartą Radviliškio rajono savivaldybės ir Draugystės su Ukraina klubo kvietimu , Radviliškyje svečiavosi grupė vaikų iš Ukrainos Uman miesto. Šiais metais grupę sudarė 9 mergaitės ir 2 berniukai bei jų vadovės. Į ukrainiečių grupę buvo atrinkti mokiniai, kurių tėvai tarnavo arba tarnauja Ukrainos kariuomenėje aktyvių karo veiksmų zonoje, kiti – už gerą mokymąsi ir aktyvią visuomeninę veiklą.

 

Atvykusius į Radviliškį vaikus pasitiko Gražinos pagrindinės mokykos direktorius Laisvūnas Vaičiūnas, jo pavaduotojos Daiva Sedelskienė ir Nina Kavaliauskienė. Jie svečiams aprodė mokyklą, papasakojo apie Lietuvos švietimo sistemą, atsakė į klausimus. Po to visa delegacija nuvyko į Radviliškio rajono savivaldybę, kur susitiko su meru Antanu Čepononiu. Meras linksmai ir šiltai bendravo su dar nedrąsiai besijaučiančiais Umanės vaikais, apdovanojo juos lietuviškais saldumynais, pakvietė į savo kabinetą, kur vienas iš svečių jaukiai įsitaisė mero krėsle ir paklausė, kaip galima tapti Radviliškio meru. Po įdomių susitikimų Radviliškyje, ukrainiečiai išvyko į stovyklą.

 

       

Jau tapo gražia tradicija, kad vaikus iš Ukrainos globoja Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos mokytojai ir mokiniai. Ukrainiečiai kartu su gražiniečiais poilsiavo vaikų vasaros stovykloje Balsiuose. Ten užsimezgė graži vaikų draugystė, mokiniai bendravo rusų ir anglų kalbomis.

 

Stovykloje Balsiuose visi vaikai dalyvavo įvairiose veiklose: žaidė aktyvius žaidimus, maudėsi Virvytės upelyje, dalyvavo žygyje, kur reikėjo įveikti kliūčių ruožus, upe plaukiojo baidarėmis ir vandens dviračiais. Paskutinį vakarą stovykloje lijo lietus, todėl draugystės laužas buvo sukurtas didelėje palapinėje, kur vaikai kepė dešreles, zefyrus ir vieni kitus vaišino.

 

 

Ukrainiečiai turėjo turiningą kelionių po Lietuvą programą. Vaikai lankėsi Šiauliuose, kur „Lazertrone „žaidė aktyvų žaidimą su lazeriniais šautuvais, po to nuvyko prie Talšos ežero, kur pamatė Šiaulių simbolį - „Auksinį berniuką“, nuostabą keliančią didžiulę geležinę lapę, pasivaikščiojo po bioenergetinį labirintą.

 

Kita ekskursija buvo į Pakruojo dvarą. Čia vaikų laukė siurprizai. Pirmasis siurprizas buvo susitikimas su dvaro Baronaite, kuri su svečiais bendravo ir dvaro istoriją papasakojo ukrainiečių kalba. Kitas siurprizas buvo susitikimas su dvaro siuvėja, kuri papasakojo apie dvariškių madas, subtilias meilės istorijas. Vaikams buvo pasiūlyta patiems išsiuvinėti ant nosinaičių savo mylimų žmonių vardų monogramas. Kaip buvo įdomu stebėti, kad kuo gražiau išsiuvinėti nosinaitę ėmėsi ne tik mergaitės, bet ir berniukai. Dar vienas siurprizas buvo dvaro arklidėse, kur vaikai susipažino su žirgais, ant kurių galėjo pajodinėti. Taip pat smagu buvo su karieta apvažiuoti Pakruojo dvaro parką. Maloniausias ukrainiečių įspūdis, kad jie dvare pasijuto lyg pasakoje.

 

 

Trečioji išvyka buvo į pajūrį, kur išvyko ir visi Gražinos pagrindinės mokyklos stovyklautojai. Ukrainiečių grupė pirmiausia nuvyko į Kretingos dvaro muziejų, kur ne tik apžiūrėjo grafų Tiškevičių rūmus, oranžeriją, bet ir mokėsi gaminti dvariškus saldumynus. Savo rankomis vaikai gamino karamelinius saldainius, kuriuos ketino parvežti lauktuvių ne tik namiškiams, bet ir Umanės merui.

 

Toliau ekskursija tęsėsi Palangoje, nes vaikai nekantravo pamatyti jūrą. Tačiau pirmiausia vaikai jūrą pamatė iš Palangos bažnyčios varpinės bokšto per specialius žiūronus, po to sparčiu žingsniu per J. Basanavičiaus gatvę išskubėjo prie tilto. Didžiulės jūros bangos tiesiog pakerėjo vaikus, tačiau maudytis buvo pavojinga, todėl energijos iš Baltijos jūros svečiai sėmėsi braidydami pakrantėje ir vaikščiodami basi po purų smėlį.

 

Palangoje mokiniai apsilankė Botanikos parke, apžiūrėjo dar vienus grafų Tiškevičių rūmus, liko sužavėti nuostabiai žydinčių rožių kolekcija dvaro rozariume.

 

Paskutinę viešnagės dieną ukrainiečiai praleido Vilniuje. Pirmiausia apsilankė Europos parke, kur sužinojo, kad randasi geografiniame Europos centre. Svečiai, gavę parko žemėlapį, ieškojo įdomiausių parko skulptūrų, klausėsi keisčiausių jų atsiradimo istorijų. Labiausiai juos nustebino iš senų televizorių padarytas labirintas. Praleidę smagų laiką Europos parko gamtoje, mokiniai nuvyko į Vilniaus centrą, kur spėjo pamatyti senojo Vilniaus Universiteto ir Prezidentūros rūmus, pasižvalgyti po kiemelius. Staiga Vilniuje prasidėjusi liūtis pakoregavo ukrainiečių viešnagės pabaigos planus.

 

Visą delegacijos iš Ukrainos svečiavimosi laiką su jais nuolat buvo, vertėjavo ir veiklas organizavo Gražinos pagrindinės mokyklos mokytojos Ala Beliajeva, Laima Škėmienė ir Larisa Zabenina. Mokytojos pasidžiaugė svečių nuoširdumu, geranoriškumu ir tuo, kad į Umanę vaikai išsivežė gerą nuotaiką ir puikius viešnagės įspūdžius.

 

Gražinos pagrindinės mokyklos inf. ir nuotr.

 


REKLAMA


 

GERBŪVIO DARBAI JONIŠKYJE IR RADVILIŠKYJE

 

 

 

Avarinių, pavojingų medžių pjovimas. Medžių prie elektros linijų ir virš stogų pjovimas.

Krūmų kirtimas. Gyvatvorių karpymas. Pastatų - pašiūrių griovimas. Aplinkos ir kiemų tvarkymas.

Vejos sėjimas, sklypų lyginimas ir juodžemio atvežimas. Vejos ir žolės pjovimas.

Atliekų (statybinių, medžio šakų ir kt.) išvežimas.

Kainos nuo 30€

Tel. 864773298

 


REKLAMA


 

Medienos turgus Šiauliuose

 

 

Parduodame statybinę medieną (ąžuolo brūsus, diles), lentas, brūsus, kuolus, apdailos lenteles. Randame sprendimus jūsų statyboms. Pagal susitarimą galime atvežti tiesiai į jūsų statybų aikštelę.


Platus pasirinkimas matmenų.
Pasirūpiname pristatymu.
Supjauname pagal jūsų ilgius.
Priimame užsakymus jūsų matmenims.

 

Galime tiekti džiovintą medieną.
Geras kainos ir kokybės sprendimas.
Išrašome sąskaitas-faktūras.
Prašome apsilankyti, esate laukiamas. Liksite patenkintas.

 

Daugiau informacijos galite rasti čia.

 

Šiauliai, tel. 861637888

 
 
 

 

 

 

Contact form

Šios dienos vardadieniai