2018-06-24, sekmadienis, 19:26.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:42, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 17:14.

Valstybės dieną Šeduvoje koncertavo du užsienio kolektyvai

2017-07-12, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Valstybės dieną Šeduvoje koncertavo du užsienio kolektyvai

VII –ojo tarptautinio folkloro konkurso – festivalio ,,Saulės žiedas“ rengėjai šiauliečiai padovanojo šeduviečiams dviejų užsienio kolektyvų koncertą. Tai – liaudies ansamblis „Grupo Etnográfico de Areosa Viana do Castelo“ (Portugalija) ir grupė ,,Riptide“ (JAV). Svečiams padėkojo miesto seniūnas Justinas Pranys, o šeduviškiai nepagailėjo lietuviškų gėlių, suvenyrų, šypsenų ir aplodismentų. 

 

Kolektyvas „Grupo Etnográfico de Areosa Viana do Castelo“ buvo suburtas 1966 m. (meno vadovas – Flávio Cruz, prezidentas – Alberto Rego). Tai kultūros asociacija, kuri saugo ir skleidžia Vianos regiono tradicijas, ritualus ir papročius.

 

Grupės nariai taip pat atlieka etnografinius tyrinėjimus, kultūros išsaugojimo, demonstravimo ir mokymo veiklas, populiarina Vianos regiono nacionalinius kostiumus, šokius ir dainas. Be to, jie moko įvairių tradicinių rankdarbių.

 

Areosos kaimelio gyventojų įspūdingi kostiumai, kuriuos vilki ir grupės nariai, yra tokie patys, kokius XIX a. ir XX a. pradžioje vilkėjo vietos gyventojai. Drabužiai austi, sijonus, marškinius ir liemenes puošiantys sudėtingi nėriniai yra rankų darbo.

 

Būtent Areosoje yra patys ryškiausi tradiciniai kostiumai visame Viana do Castelo regione, nes šie kostiumai yra sukaupę tiek pat jėgos ir gyvybingumo, kiek ir patys šokėjai ar tradicinės melodijos.

 

Areosos etnografinė grupė yra portugalų kultūros ambasadorė, kuri išlaiko tradicijas, materialųjį ir nematerialųjį regiono paveldą ir paverčia jį į ateitį nukreiptu projektu.

 

Ši grupė yra regiono folkloro asociacijos „Associação de Grupos Folclóricos do Alto Minho“ narė, Tarptautinės folkloro ir liaudies meno festivalių organizatorių tarybos CIOFF narė, o ansamblio prezidentas Alberto Rego yra Tarptautinės šokių festivalių federacijos FIDAF atstovas Europoje.

 

Šeduvos kultūros ir amatų centre grupės atlikėjai grojo, dainavo ir šoko 15 skirtingų dainų, kurios populiarios tarp kaimelio gyventojų. Kiekvienas šokis išsiskiria savita choreografija. Jūra, upė, šaltiniai, kalnai ir žemumos, supantys kaimelį, iš tiesų ir sukūrė jų folklorą.

 

Žiūrovai buvo sužavėti svečių programa. Ir ne atsitiktinai – būtent ,,Grupo Etnografico de Areosa“ tapo ,,Saulės žiedo“ nugalėtojais.

 

Amerikietiško folkloro grupė ,,Riptide“ yra subūrusi energingus kontra stiliaus šokių muzikos atlikėjus. Jų repertuaras apima  šimtus Naujosios Anglijos, Kvebeko, Airijos, Apalačų regiono melodijų. Į programą  įtrauktas ir kelių kitų kraštų muzikinis paveldas. Ansamblis įsikūręs Meino valstijoje, tačiau keliauja po visas Jungtines Amerikos Valstijas ir užsienio šalis.

 

Grupės vadovas A. Robinsonas. Kolektyvas apie Lietuvą nieko nežinojo, tačiau labai džiaugėsi atvykęs į festivalį ir susipažinęs su nuoširdžiais lietuviais, draugiškais portugalais ir indais. Svečiai buvo sužavėti vaišėmis, skaniais bulviniais blynais, cepelinais ir šaltibarščiais.

 

Grupės narys N. Fredlandas mokė šokti kontra šokius. Visi įsitikino, kad šokio judesiai lengvi ir juos gali atlikti kiekvienas be jokio pasiruošimo.

 

Vaikų teatro ,,Laumžirgiai‘ dalyviai išdalino visiems svečiams lapelius su Lietuvos himno žodžiais ir visi kartu sustoję užtraukėme tautišką giesmę.

 

Šeduvos kultūros ir amatų centro inf.

S. Mikučio fotoreportažas. Žiūrėkite čia.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar pagalvojate apie emigraciją?