2018-06-24, sekmadienis, 19:29.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:42, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 17:14.

Verslumo patirties semtasi Panaroje

2017-06-22, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Verslumo patirties semtasi Panaroje

Baisogalos priestočio bendruomenės Imantai ekskursantai prieš išvykdami į Panarą buvo daug skaitę apie Pilnų namų bendruomenę, jos steigėją, Dievo Gailestingumo koplyčios rektorių,Vilkaviškio katedros kapitulos garbės kanauninką kunigą Valerijų Rudzinską, apie čia besigydančius priklausomybės ligomis sergančius žmones, apie puikiai tvarkomą vaistažolių ūkį. Bet tikrovė gerokai pranoko lūkesčius. Pirmiausia sužavėjo tai, kad Pilnų namų bendruomenė įsikūrusi nuostabiame pušyne, kur ypač gaivus oras ir kur ypatingai rūpinamasi aplinkos tvarka bei švara. Čia visur nutiesti takeliai ir vos vos, subtiliai, beveik nepastebimai, žmogaus rankos pakoreguota gamtinė aplinka. Bendruomenės projektų vadovė Rūta Jakubonienė didžiuodamasi pasakojo, kad bendruomenė mažai naudojasi Europos Sąjungos lėšomis, nes ir bažnyčiai, ir aukštos kokybės trobesiams, ir kitoms reikmėms reikalingas lėšas suaukoja rėmėjai. 

 

Pietavome prie ilgų stalų, sustatytų po didžiuliais beržais, gamtos prieglobstyje. Maistą dalino Pilnų namų bendruomenės žmonės, kurie visai neatrodė turintys priklausomybių. Kaip sakė R. Jakubonienė, tokių čia penkiolika. Gyvendami šiltnamio sąlygomis, jie mėgina įveikti savo priklausomybes. Bent kartą prasižengusieji praranda galimybę grįžti ir tęsti gydymą. Tai padaryti jie gali tik po metų, jei, žinoma, nepraranda noro pasveikti.

 

Po pietų gidė rodė kruopščiai nuravėtus didelius vaistažolių laukus, kuriuose nesimatė nė vienos piktžolės, pasakojo apie vaistažolių gydomąsias savybes, apie gamybos procesą. Kiekvienas galėjo įsigyti vaistažolių mišinių, kunigo Valerijaus Rudzinsko pagamintų kvepalų ar suvenyrų.

 

Baisogalos priestočio bendruomenės Imantai inf. ir nuotr.

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar pagalvojate apie emigraciją?