2019-03-21, ketvirtadienis, 17:49.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 06:18, leidžiasi 18:32, dienos ilgumas 12:14.

Virėjo specialybės mokinių profesinė praktika Vokietijoje

2018-03-17, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Virėjo specialybės mokinių profesinė praktika Vokietijoje

Vykdant projektą „Tarptautinis bendradarbiavimas, skirtas pagerinti mažiau galimybių turinčių ir neįgalių jaunuolių profesinį mokymą“ Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro virėjo specialybės mokinės pradėjo profesinę veiklą Vokietijoje, Švėrino mieste.

 

Susipažinusios su darbo vietomis, darbdaviais, mokinės pradėjo darbą maitinimo įstaigose. Trys poros merginų vyksta į skirtingas vietas, kur atlieka praktiką.

 

Mokinės puikiai orientuojasi mieste, geba naudotis visuomeniniu transportu. Lydinčios mokytojos lanko mokines darbo vietose, bendrauja su virtuvės darbuotojais. Darbdavių atsiliepimai – puikūs, mokinės stengiasi, su darbuotojais bendrauja gestų kalba.

 

Merginos dirba įvairius darbus: pjausto daržoves, gamina šaltus, karštus patiekalus. Kartais tenka aptarnauti lankytojus, ruošti patiekalus pobūviui.

 

 

Būsimosios virėjos labai patenkintos darbo sąlygomis, jas priimančiais žmonėmis. Kiekvieną dieną merginos jaučiasi vis tvirčiau, jų darbo įgūdžiai tobulėja.

 

Merginos čia ne tik tobulina darbo įgūdžius, bet ir turiningai poilsiauja. Jau pirmą savaitgalį su lydinčiomis mokytojomis surengė ekskursiją po Šverino miestą.

 

Apžiūrėjo Šverino ežero saloje XIX a. pastatytą ir Šiaurės Vokietijos architektūros šedevro vardą pelniusią pilį, grožėjosi pilies parku, kanalais, Šverino miesto senamiestyje esančioje miesto katedroje grožėjosi įvairiomis skulptūromis.

 

Vaikščiojo po senamiestį, apžiūrėjo miesto architektūrą. Oras buvo niūroka, bet šildė paties Šverino miesto atmosfera. Netrūko ir aktyvaus poilsio: žaidimo aikštelėse šokinėjo ant guminių „batuto“ juostų, leidosi lynu.

 

Sekmadienį praktikantės aplankė miesto zoologijos sodą. Geras oras, gyvūnų gausa nuteikė puikiai, tad diena praėjo nepastebimai. Pietų buvo pakviestos į miesto jaunimo klubą, kuriame valgė picas, gėrė gaivius gėrimus ir žaidė įvairius žaidimus. Šiame klube vokiečių bendruomenės nariai rengia įvairius renginius, seminarus, popietes vaikams ir senjorams, rankdarbių, tapybos, muzikos mokymus.

 

Išeiginės prabėgo nepastebimai, vėl pirmadienis, tačiau merginos laukia su nekantrumu. Nauji įspūdžiai, patirtis ir jokios įtampos.

 

 

Kovo 13 dieną virėjo specialybės mokinės Monika Jovaišaitė ir Greta Audickaitė kartu su mokytoja Raisa Bučinskiene buvo pakviestos į tarptautines moterų tinklinio pusfinalio varžybas, kur žaidė Vokietijos ir Turkijos moterų komandos. 

 

Merginų šefas Paulas aptarnavo VIP ložės svečius, tad pakvietė pažiūrėti, kaip aptarnaujami svečiai ir kokie patiekalai patiekiami renginio metu.

 

Furšete dalyvavo įžymūs miesto svečiai, buvę sportininkai, sporto komitetų  atstovai. Patiekti šalti užkandžiai, karšti patiekalai, desertai, įvairūs gėrimai žvakių šviesoje atrodė įspūdingai.

 

Į varžybas lydėjo projekto partneris Igoris. Likome sužavėtos renginiu, už kurį dėkojame vokiečių partneriams.

 

Mokytoja metodininkė Raisa Bučinskienė

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centras

 


REKLAMA


 

 

Lazerio terapija priklausomybių gydymui

 

 

                   

 

 

Tai greitas, neskausmingas, neturintis šalutinio poveikio gydymas infraraudonųjų spindulių lazeriu, užtikrinantis sėkmingą ir efektyvų priklausomybės gydymą! Atstatomas organizmas, koreguojama psichologinė būsena, šalinamas potraukis nikotinui ar alkoholiui. Daugiau informacijos galima rasti čia. Tel. 8 622 77207

 


 

REKLAMA


 

ŠILTINAME PASTATUS. DENGIAME STOGUS. ATLIEKAME

STALIAUS DARBUS.

 

 

 

ŠILTINAME PASTATUS (GYVENAMUOSIUS NAMUS, ŪKINIUS PASTATUS) PUTPLASČIU, AKMENS VATA, TINKUOJAME (DEKORAS), APKALAME APDAILOS MEDŽIAGOMIS (DAILYLENTĖMIS). DENGIAME STOGUS (SKARDA, ŠIFERIU, ČERPĖMIS). REMONTUOJAME STOGUS. ATLIEKAME KITUS STALIAUS - DAILIDĖS DARBUS. 

 

INDIVIDUALI ĮMONĖ „STALIAUS PASTOGĖ“, MOB. TEL.:861547347.

Contact form

Šios dienos vardadieniai