2019-06-25, antradienis, 11:14.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:43, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 17:14.

Žemės ūkio rūmų projektas „Auginu Lietuvai“ Radviliškyje ir Šeduvoje

2018-10-12, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Žemės ūkio rūmų projektas „Auginu Lietuvai“ Radviliškyje ir Šeduvoje

Žemės ūkio rūmų ir Lietuvos savivaldybių asociacijos sumanytas Lietuvos šimtmečiui paminėti skirtas projektas „Auginu Lietuvai!“ užsuko į legendinę Šeduvą ir Radviliškį, kurio savivaldybė yra viena iš devynių šalyje, parėmusių šį konkursą. Šiuos du šiltnamius vaikų darželiams padovanojo projekto iniciatoriai Žemės ūkio rūmai bei Lietuvos savivaldybių asociacija ir UAB „Agrokoncernas“.

 

„Šiltnamėlių rojus“… Taip ŽŪR projekte „Auginu Lietuvai“ laimėtą šiltnamį pavadino Šeduvos lopšelio darželio vaikučiai.

 

„Man sunku žodžiais papasakoti, koks ypatingas, erdvus yra Šeduvoje esantis vienintelis vaikų darželis, kuriame auklėjama 180 vaikučių. Jiems tik šiltnamio ir trūko. Savo akimis mačiau, kaip jame šįmet labai gražiai sirpo vyšniniai pomidoriukai. Erdviame darželyje stovi moliūgų namelis, auga graikiškas riešutas, ant kurio darželinukai per Šv. Velykas sukabina margučius. Apskritai, darželis vertas tokio laimėjimo“, – pasakojo šiltnamį oficialiai įteikusi ŽŪR savivaldos organizatorė Panevėžio ir Kupiškio rajonuose Danguolė Kuzmienė.

 

 

Į šiltnamio dovanojimo, o kartu ir jo sezono uždarymo šventę atvyko dovanomis nešinas Šeduvos seniūnas Justinas Pranys. Už projekto idėją ir jos įgyvendinimą seniūnas dėkojo Žemės ūkio rūmams ir pasižadėjo perimti paramos darželiui estafetę.

 

Kitą projekto„Auginu Lietuvai“ šiltnamį laimėjo Radviliškio lopšelis – darželis „Žvaigždutė“.

 

 

„Radviliškiečiai šiltnamį pavadino „Senelės sodu“. Tokį pavadinimą išsirinko vaikai. Šiame „sode“  ir šalia jo augo moliūgai, prieskoninės žolelės, o šiltnamyje – įvairiausios daržovės, kurias augino ir laistė vaikučiai“, – pasakojo D.Kuzmienė.

 

Dovanojimo šventėje dalyvavo Radviliškio r. savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alfredas Juozapavičius.

 

Skyriaus vedėjas dėkojo ŽŪR už dovaną ir, kaip išmanantis žemės ūkio reikalus specialistas, padarė išvadą, kad 250 vaikučių auklėjančiam darželiui reikia dar didesnio šiltnamio.

 

„Visi supratome, kad vedėjas pasistengs tai atlikti, juo labiau, kad Radviliškio savivaldybė yra viena iš devynių savivaldybių, kurios parėmė šį projektą“, – svarstė D.Kuzmienė.

 

 

Šiltnamiai Radviliškyje ir Šeduvoje nupirkti projekto rengėjų ir UAB „Agrokoncernas“ lėšomis.

 

Projekto tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi žemės ūkiu, verslo ir karjeros galimybėmis bei įvairiomis ūkininkavimo alternatyvomis, skatinti užimtumą bei stiprinti motyvaciją. Šiam tikslui pasiekti reikšmingu tampa realių pavyzdžių pateikimas, kaip galima sėkmingai sukurti verslą žemės ūkyje, kodėl yra patrauklu gyventi ir dirbti kaime tarp savo bendruomenės narių ir kaip gali maloniai džiuginti pasiekti darbo rezultatai.

 

Žemės ūkio rūmų inf. ir nuotr. 

Contact form

Šios dienos vardadieniai