2020-07-05, sekmadienis, 13:53.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:51, leidžiasi 21:53, dienos ilgumas 17:2.

Žirgų mylėtojai savo jėgas išbandė „Kalėdinės taurės“ varžybose

2019-01-05, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Žirgų mylėtojai savo jėgas išbandė „Kalėdinės taurės“ varžybose

Žirginio sporto entuziastai didžiąsias metų šventes paminėjo varžydamiesi Raudondvaryje įsikūrusio Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriaus suorganizuotose tradicinėse „Kalėdinės taurės“ žirgų konkūrų varžybose. Konkūruose dalyvavo apie 80 žirgo ir raitelio duetų iš įvairių Lietuvos kampelių. Šeduvos technologijų ir verslo mokymo skyriui varžybose atstovavo žirgininkystės verslo darbuotojo specialybės mokiniai.

 

Renginį pradėjo ir žiūrovus bei dalyvius sveikino Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro direktorius Jonas Pravilonis. Direktorius džiaugėsi žiūrovais ir svečiais, nepabūgusiais šalčio bei kasmet gausiai į varžybas susirenkančiais dalyviais. Varžybų atidaryme dalyvavo gausus būrys svečių: Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis visada mielai apsilankantis žirgų mylėtojų renginiuose, pasveikino varžybų dalyvius ir jų organizatorius, Pakalniškių seniūnijos seniūnas Kęstutis Ulinskas džiaugėsi tradiciniu, daug metų vykstančiu renginiu ir sveikino organizatorių iniciatyvą. Šeduvos seniūnas Justinas Pranys taip pat nepraleido progos apsilankyti renginyje ir jau tradiciškai sveikino ne tik dalyvius, bet parodė dėmesį ir žirgams, įteikdamas jiems dovaną. Prie svečių sveikinimų prisidėjo UAB „Šeduvos avininkystė“ vadovas Rimantas Kairys. Šeduvos mokymo skyriaus vedėjas Arūnas Vaičiulis dėkojo dalyviams ir svečiams už parodytą dėmesį bei žirgų sporto populiarinimą.

 

Varžybas stebėjo ir joms teisėjavo Alvija Gražulytė. Pirmajame „Atidarymo taurės konkūre“ (kliūčių aukštis 60 cm) I vietą užėmė Vakarė Grigaliūnaitė su žirgu Miledi, atstovaujanti „Pušyno vilos“ žirgynui. II vietą pelnė Akvilė Zinytė su žirgu Bazilika, atstovaujanti „Lauros žirgams“. III vieta atiteko Rokui Opulskiui su žirgu Kalipsė iš Anykščių kūno kultūros ir sporto centro jojimo klubo „Mikadoras“.

 

„Jokerio“ taurės konkūre dalyviai turėjo įveikti 80–90 cm aukščio kliūtis. Šiame konkūre I vietą iškovojo Kamilė Čičirkaitė su žirgu Frederykas, atstovaujanti sporto klubui „Origonas“ (Anykščių r.). II vietą užėmė Vilda Lukaitytė su žirgu Muranas, atstovaujanti „Vaidos žirgus“. III vietą laimėjo Monika Ungurytė su žirgu Muranas, atstovaujanti „Vaidos žirgus“.

 

Pagrindiniame „Kalėdinės taurės“ konkūre, kurio kliūčių aukštis 100–110 cm, I vieta skirta Gabrielei Baužaitei su žirgu Savana, atvykusiai iš sporto klubo „Mikadoras“ (Anykščių r.). II vietą iškovojo Augustė Baužaitė su žirgu Menson, iš sporto klubo „Mikadoras“ (Anykščių r.). III vietą užėmė Emilija Bitvinskaitė, atstovaujanti sporto klubui „Origonas“ (Anykščių r.).

 

Varžybų rėmėjai: ūkininkas Vytautas Čepaitis ir įmonės „Fasma“ vadovas Sigitas Krivickas. Visus žirgų entuziastus tikimasi pamatyti ir kitais metais.

 

Gintarė Nausėdienė, 
Neformaliojo švietimo organizatorė

Contact form

Šios dienos vardadieniai