2018-06-24, sekmadienis, 19:25.     Šiandien Radviliškyje saulė teka 04:42, leidžiasi 21:57, dienos ilgumas 17:14.

Žolinės vainikas Šeduvoje

2017-08-23, paskelbė Dienos NAUJIENOS
Žolinės vainikas Šeduvoje

Festivalis „Žolinės vainikas“ jau keliolika metų rengiamas Šeduvoje. Šiemet Žolinės atlaidai, kaip ir kasmet, sukvietė daug šeduvių išeivių, suvažiavo giminės ir artimieji.

 

Džiugu, kad šventėje dalyvavo daug svečių: LR Seimo nariai Vytautas Juozapaitis, Žygimantas Pavilionis, Laurynas Kasčiūnas ir Algirdas Butkevičius, Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis ir tarybos nariai Vida Stasė Skarelienė ir Kostas Dočkus.

 

 

Po Šv. Mišių žmonės grožėjosi Šeduvos miesto Laisvės aikšte. Aikštę papuošė šeduvių bendruomenių „austi“ gėlių kilimai – dvi margaspalves gėlių juostas pynė Šeduvos kultūros ir amatų centro vaikų teatras „Laumžirgiai“, Irena Šilerienė su dukra, Globos namų, Neįgaliųjų draugijos atstovai, Laima Didžbalienė (Alksniupių kultūros namai), Šeduvos ambulatorijos, miesto seniūnijos darbuotojai, Gitana Šiaulė su dukra, Šeduvos lopšelio-darželio, kultūros ir amatų centro, Butėnų bendruomenės, Pavartyčių bendruomenės atstovai. Prie Bendruomenės namų buvo eksponuojama šeduvės Aldonos Genovaitės Kleivienės-Salynaitės paroda.

 

 

Dar vėliau – 16 val. Bendruomenės namuose buvo atidaryta unikali paroda „Žmonės be grimo“. Tai yra bendras Šeduvos globos namų ir Šiaulių fotografijos namų projektas.

 

 

Šventę tradiciškai vainikavo liaudiškos muzikos kapelų festivalis. Buvo pinamas gėlių ir žolių vainikas, vaišinama karšta žolelių arbata.

 

 

17 val. aikštėje prisistatė 9 kapelos iš visos Lietuvos, jos pagrojo po 2 kūrinius. Po pasisveikinimo į šventinę eiseną išsirikiavo ir į miesto parką išžygiavo Raseinių rajono Girkalnio kapela „Gojus“ (vadovai Sigita ir Antanas Vaitiekūnai), Panevėžio rajono Tiltagalių „Lėvena“ (vadovas Igor Švedko), Pagėgių savivaldybės Natkiškių „Vaivorykštė“ (vadovas Valdas Armonas), Joniškio Algimanto Raudonikio meno mokyklos liaudiškos muzikos kapela (vadovė Edita Rudienė). Šalia svečių rikiavosi ir rajono muzikantai – Radviliškio miesto kultūros centro „Radvija“ (vadovė Jūratė Stakvilevičienė), Šeduvos kultūros ir amatų centro „Užuovėja“ (vadovas Edvinas Kažukauskas), Baisogalos kultūros centro „Dainoriai“ (vadovas Paulius Kablys).

 

 

Atžygiavusios į parką kapelos atliko tradicinį šventės kūrinį – Magdelės valsą. Jungtinei kapelai dirigavo Edvinas Kažukauskas. Vadovai uždegė šventės fakelą ir iškeliavo ruoštis koncertui. Scenoje buvo apdovanojamos gražiausiai tvarkantys aplinką: Šeduvos lopšelis-darželis (direktorė Daiva Staškūnienė) – už grožio idėjų puoselėjimą, jaunosios kartos ugdymą bei pavyzdingai tvarkomą įstaigos aplinką;  Irena Zofija Tekorienė – už tėviškės meilės, grožio idėjų puoselėjimą bei nuolatinę Šeduvos miesto gėlyno priežiūrą; Pavartyčių kaimo Arimaičių g. 20-ojo daugiabučio namo gyventojai (Ramutė Naujikienė ir Janina Pakulienė) – už gražiai tvarkomo daugiabučio namo aplinką; Ingrida Gladkienė, Lilija Balčiūnienė, Ingrida Šukytė ir Tadas Batkevičius – už gražiai tvarkomą sodybos aplinką.

 

 

Koncertą pradėjo skrabalininkas iš Rozalimo Egidijus Impolis, o visą šventę vedė ir publiką linksmino „Lietuvos humoro lygos“ nugalėtojai – humoro grupė iš Matuizų „MTV“.

 

 

Šventinis koncertas tęsėsi iki 23 val., po to visos kapelos ėjo prie parke sukrauto laužo, ten dar skambėjo kapelų muzika ir dangų nušvietė J. Baublio dovanotas fejerverkas.

 

Natalija Borgerdt,

Šeduvos kultūros ir amatų centro direktorė

Nuotraukos Sigito Mikučio

 
 
Contact form

Šios dienos vardadieniai

Apklausa

Ar pagalvojate apie emigraciją?