Renginys prasidėjo 15.00 val. folkloro kolektyvų pasirodymais Pociūnėlių ir Pašušvio kultūros namuose. Po šių pasirodymų, 18.00 val., visi kolektyvai šventiškai žygiavo į Baisogalos Komaro dvaro parką. Šventinėje eisenoje dalyvavo visi renginio dalyviai ir žiūrovai, sukurdami ypatingą bendruomenės jausmą ir džiaugsmingą atmosferą. Festivalio metu buvo organizuotos Lietuvos tautodailininkų ir amatų meistrų parodos, kuriose buvo pristatomi tradiciniai amatai ir rankdarbiai. Be to, vyko edukacinės programos, mugės ir aplinkinių miestelių bei kaimų kiemeliai, kuriuose buvo prekiaujama vietinėmis gėrybėmis. Vienas iš įdomesnių renginio akcentų buvo gatvės kryžiažodis „Lietuvos regionai“, kuris skatino lankytojus geriau pažinti savo šalies regionus ir jų ypatumus. Taip pat buvo organizuotos plokštainio ir šakočio kepimo edukacijos, kuriose lankytojai galėjo ne tik stebėti, kaip gaminami šie tradiciniai patiekalai, bet ir paragauti jų. Festivalyje netrūko pramogų ir mažiesiems lankytojams. Vaikams buvo organizuotos įvairios žaidimų ir pramogų erdvės, kuriose jie galėjo linksmai praleisti laiką. Be to, visų amžiaus grupių žiūrovai galėjo mėgautis gyva muzika, šokiais ir įvairiais pasirodymais.
Pasibaigus koncertinėms programoms, dalyvių ir žiūrovų laukė teatralizuotas pasivaikščiojimas po Komaro dvarą. Šį pasivaikščiojimą vedė aktorius Romanas Dudnikas, kuris sugebėjo žiūrovus įtraukti į dvaro istoriją ir praeitį. Šis pasivaikščiojimas suteikė galimybę pažinti dvaro architektūrą ir istoriją, o taip pat pajusti to meto gyvenimo atmosferą. Renginį vedė charizmatiškasis Liudas Mikalauskas, kuris savo energija ir humoro jausmu sugebėjo išlaikyti žiūrovų dėmesį ir sukūrė ypatingą festivalio atmosferą. Jo profesionalumas ir gebėjimas bendrauti su publika prisidėjo prie to, kad renginys vyktų sklandžiai ir džiugiai.
Tarptautinis folkloro festivalis „Nemirštanti tautos gaida“ Baisogaloje buvo puiki proga susiburti ir švęsti folklorą bei tradicijas. Šis renginys ne tik suteikė galimybę pasidžiaugti įvairių tautų kultūros paveldu, bet ir skatino bendruomeniškumą, draugystę ir bendradarbiavimą tarp skirtingų regionų ir šalių. Festivalio dalyviai ir lankytojai galėjo mėgautis turtinga programa, kuri įtraukė visus ir suteikė daug džiaugsmo bei nepamirštamų įspūdžių. Labai džiaugiamės šiuo įspūdingu renginiu ir dėkojame šių rūmų šeimininkui-direktoriui Artūrui Šiukščiui už galimybę šventę organizuoti vienoje gražiausių Lietuvos vietų – Baisogalos dvare. Nuoširdi padėka mūsų gerbiamam fotografui Sigitui Mikučiui už įamžintas akimirkas, Šeduvos kultūros ir amatų centrui, Baisogalos kultūros centro kolektyvui, garso operatoriams, Grinkiškio, Skėmių ir Baisogalos seniūnijoms ir bendruomenėms, Pociūnėlių bendruomenei, Tado Krapiko ūkiui, individualiai D. Krikščiūno įmonei „Rozalimo alus“, Sandrai Pranevičienei, Sauliui Ščeponavičiui, Aivarui Rimkui, Vilmai Čeblauskienei, Aušrai Kulpienei, šventėje dalyvavusiems atlikėjams, tautodailininkams, amatų meistrams, ir visiems, prisidėjusiems darbais, parama, idėjomis ir nuoširdžiu palaikymu. Atsisveikiname tardami iki pasimatymo dvidešimt ketvirtajame festivalyje! Šis renginys kasmet tampa vis įspūdingesnis, tad kitais metais laukiame dar daugiau dalyvių ir žiūrovų, kurie kartu galės mėgautis folkloro tradicijomis, dalyvauti edukacinėse programose ir pramogauti nuostabioje Baisogalos dvaro aplinkoje.
Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė. Renginio organizatoriai – Baisogalos kultūros centras. Informaciniai partneriai: „Radviliškio naujienos“ ir „Šiaulių apskrities televizija“.
Komentuoti