Kuriama skiepijimui Radviliškio rajone skirta vieša duomenų bazė
Pasak J. Pranio, šiuo metu kuriama atskira, tik Radviliškio rajono savivaldybės duomenų bazė, kurioje realiu laiku bus galima stebėti, kaip, kokiais kiekiais yra gaunama vakcinų nuo COVID-19, kaip jos paskirstomos ir kokiu greičiu jos panaudojamos. Ši duomenų bazė bus vieša, kiekvienas norintysis galės stebėti vakcinacijos procesą. Pasak R. Rudžiansko, šiuo metu Radviliškio rajonas gauna nemažus kiekius gamintojo „AstraZeneka“ vakcinų, todėl vėl kyla grėsmė sukaupti jos likučius.
J. Pranys, kalbėdamas apie viešai Lietuvos statistikos departamento pateikiamus duomenis apie vakcinas savivaldybėse, informavo, kad Statistikos departamentui duomenis apie savivaldybėms paskirstytas vakcinas tiesiogiai teikia Sveikatos apsaugos ministerija. „Ministerija duomenis Statistikos departamentui pateikia iš karto, kai tik paskirsto vakciną skiepijimo centrams, bet realiai vakcinos dar būna nepasiekusios rajonų, o Statistikos departamento švieslentėse apie vakcinavimą jau matome didesnius skaičius. Būtent todėl visuomenė mato vienus skaičius, o realiai situacija rajonuose yra šiek tiek kitokia“, – sakė jis.
Žmonės laukia pasirinkto gamintojo vakcinos
Žinoma, didžiausias iššūkis šiuo metu šeimos gydytojams yra įkalbinti žmones skiepytis gamintojo „AstraZeneca“ vakcina. Jų kaskart gaunama nemažais kiekiais, tad sveikatos priežiūros įstaigos stengiasi kiek įmanoma greičiau ją pasiūlyti rajono gyventojams. Tiesa, pasak sveikatos priežiūros įstaigų atstovų, sudėtinga prioritetinių grupių žmones įkalbinti atvykti skiepytis šia vakcina, dažnas jų renkasi laukti kito gamintojo vakcinos, todėl yra įtraukiamas į laukiančiųjų sąrašus. Rajono gyventojai, gavę pasiūlymą skiepytis gamintojo „AstraZeneca“ vakcina ir to atsisakę, yra registruojami į rezervinį sąrašą pasirinktai vakcinai gauti. Tie, kas nepatenka į prioritetų sąrašą, norimą vakciną gaus vėliau, kai bus pereita skiepyti 65 m. sulaukusius ir jaunesnius rajono gyventojus.
Kiekvienoje rajono sveikatos priežiūros įstaigoje šiuo metu yra skiepijami skirtingai prioriteto grupei priklausantys asmenys. Tokį nevienodą skiepijimo lygį lemia tiek įstaigoje prisirašiusių pacientų skaičius ir jų priklausymas vienai ar kitai prioriteto grupei, tiek gaunamų vakcinų kiekis.
Pasak J. Margaitienės, tiek savivaldybės administracija, tiek rajono visuomenės sveikatos biuro darbuotojai yra pasirengę padėti asmens sveikatos priežiūros įstaigoms dirbti ir kviesti gyventojus skiepytis.
Jei su jumis nesusisiekta dėl skiepijimosi, jei jūs norite pasiskiepyti gamintojo „Astra Zeneka“ vakcina, skambinkite savo šeimos gydytojui. Jei bus priimtas sprendimas Vyriausybės lygiu leisti masinę vakcinaciją ar pereiti į kitas prioritetines ir amžiaus grupes, jūsų duomenis poliklinikos jau turės.
Skiepytis kviečiami ir pedagogai, ir policininkai, ir abiturientai
Šiuo metu yra sudarinėjami skiepytis norinčių rajono abiturientų (tiems, kurie skiepijimo metu bus sulaukę 18 metų) sąrašai, jie asmens sveikatos priežiūros įstaigoms bus pateikti po Velykų. Deja, bet norą skiepytis pareiškė tik apie 50 proc. abiturientų. Planuojama, kad iki balandžio 9 dienos bus paskiepyti visi to norintys abiturientai.
Skiepytis siūloma visiems rajono pedagogams, tiek dirbantiems kontaktiniu, tiek nuotoliniu būdu. Yra tokių švietimo įstaigų, kuriose pirmuoju skiepu yra paskiepyta ir 90 proc. pedagogų, yra ir tokių, kuriose šis procentas mažesnis, bet procesas įsibėgėjęs, pvz., Baisogalos gimnazijos ir darželio-mokyklos pedagogų pirmuoju skiepu paskiepyta 85 proc., o Radviliškio miesto lopšelių-darželių pedagogų paskiepyta tik 40 proc.
Šiuo metu iš viso pirmuoju skiepu paskiepyta 53 proc. rajono švietimo įstaigose dirbančių pedagogų.
Taip pat šiuo metu sudarinėjami policijos pareigūnų, gaisrininkų , muitininkų, norinčių skiepytis gamintojo „AstraZeneka“ vakcina, sąrašai.
Didžiausias iššūkis – darbo krūvis
Didžiausiais iššūkis, pasak asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovų, šiuo metu yra medicinos darbuotojų darbo krūvis. „Jei bus gaunama daugiau vakcinų, yra tikimybė, kad vasarą, prasidėjus atostogų metui, pritrūksime žmonių, galinčių skiepyti. Ne visi medicinos darbuotojai gali tą daryti, o tik specialias licencijas turintys asmenys“, – sakė Aušra Čiūdarienė, Šeduvos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė. Savivaldybės administracijos vadovai planuoja kreiptis į mokymo įstaigas, kurios organizuoja tokius mokymus ir suteikia licencijas medicinos darbuotojams dirbti su skiepais, dėl papildomų mokymų organizavimo.
Skiepijimas, testavimas ir asmeninė atsakomybė – pagrindiniai būdai suvaldyti pandemiją, tad visus kviečiame būti sąmoningus ir atsakingus už savo ir kitų sveikatą. Skiepykitės, testuokitės ir būsime sveiki.
Komentuoti