Paskutiniu metu pastebima tendencija, kuomet apsimetant įmonių vadovais, yra siunčiami suklastoti elektroniniai pranešimai su prašymu apmokėti paslaugas avansu, o pinigus skubiai pervesti į užsienyje esančias banko sąskaitas.
Kaip veikia tokia schema?
Sukčius, apsimetęs įmonės partneriu ar tiekėju, kruopščiai išanalizuoja ir gerai susipažįsta su įmonėje numatyta mokėjimų patvirtinimo ir atlikimo eiga, atsiunčia itin gerai parengtus, įmonės standartus atitinkančius elektroninius laiškus, panaudoja iš anksto įgytus, vizualiai panašius elektroninio pašto domenus, kurie skiriasi vos vienu simboliu arba išdėstymo tvarka. Į tokias sumaniai apgalvotas schemas vis dažniau pakliūna ir įmonių vadovai, finansininkai ar kiti svarbias pareigas užimantys įmonių atstovai ir dėl to, neretu atveju, patiria nemažus nuostolius.
Nepraraskime budrumo
Per paskutinius 3 mėnesius Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ir iki šiol atlieka tyrimus dėl įmonėms pateiktų melagingų elektroninių laiškų, kuriais patikėjusios ir sukčiams pinigų pavedimus atlikusios įvairios Kauno įmonės jau patyrė bendrą, daugiau kaip 75 tūkst. eurų turtinę žalą.
Kauno apskrities policija ragina būti itin atidiems tikrinant gautą informaciją, elektroninius laiškus, ypač prašymus atlikti avanso mokėjimus ar kitas finansines operacijas. Tik įsitikinus, kad siuntėjas tikrai yra jūsų įmonės partneris ar tiekėjas, o jo pateikti duomenys yra 100% teisingi, galite atlikti veiksmus.
Visada praneškite policijai apie sukčiavimo atvejus, išlikite budrūs!
Komentuoti