Dažnai laukiniai paukščiai neturi klinikinių požymių ir staiga negaišta, todėl tokiu būdu gali pernešti virusą dideliais atstumais ar jį platinti migracijos keliais. Dar kartą raginame gyventojus – aptikus nugaišusį laukinį paukštį jo neliesti ir pranešti VMVT, kad būtų galima identifikuoti galimą užkrėstą virusu vietą, bei įspėti aplinkinių teritorijų gyventojus ar ūkininkus apie grėsmę naminiams paukščiams.
Specialistai įspėja:
* Nesilankyti vietose pažymėtose „LPPG židinys”, nelesinti laukinių paukščių, vengti kontakto su laukiniais paukščiais.
* Jei kontaktą su laukiniais paukščiais vis dėl to turėjote laikykitės griežtos asmens higienos ir jokiu būdu nesilankykite naminių paukščių vietose.
* Aptverti ir apdengti naminių paukščių laikymo ar buvimo vietą, eliminuoti bet kokį galimo kontakto pasireiškimą su laukiniais paukščiais.
* Laikyti paukščių lesalą uždarose patalpose.
* Nenaudoti atvirų paviršinių vandens telkinių naminiams paukščiams girdyti.
* Paukščių gripą galite parnešti ir įsigiję jau sergančių naminių paukščių iš neregistruoto augintojo ar prekybininko. Pirkite naminius paukščius tik iš legalių pardavėjų.
* Medžiotojams rekomenduojama elgtis atsargiai apdorojant paukščius, laikytis biologinio saugumo priemonių, išsivalyti ir dezinfekuoti naudotą inventorių.
Pastebėjus paukščių gripui būdingų požymių ar aptikus nugaišusį laukinį vandens paukštį reikia nedelsiant pranešti trumpuoju VMVT telefonu 1879 arba privačiam veterinarijos gydytojui.
Komentuoti