Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė. Tyrimą atliko Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.
Baudžiamosios bylos duomenimis, Radviliškio gyventoja, būdama uždarosios akcinės bendrovės (toliau – bendrovė) apskaitininke, įtariama, pasisavino jos žinioje buvusį svetimą turtą. Iki 2022 m. kovo vidurio kaltinamoji savo sutuoktiniui perdavė kuro korteles priklausančias minėtai bendrovei ir jam pateikė elektroninių mokėjimo kortelių identifikavimo skaičius.
Tyrimo metu teisėsaugos pareigūnai nustatė, kad kaltinamasis radviliškietis, laikotarpiu nuo 2022 m. kovo iki birželio naudodamasis svetimomis mokėjimo priemonėmis, įsigijo nenustatytą kiekį degalų, o vėliau jas perdavė Šakių rajono gyventojui.
Tyrimo duomenimis, kaltinamasis šakiškis kuro korteles valdė nuo 2022 m. birželio iki 2023 m. balandžio. Kaip įtariama, pasinaudojant bendrovei priklausančiomis lėšomis buvo įsigyjamas dyzelinis kuras.
Remiantis tyrimo duomenų visuma, kaltinamieji, veikdami bendrininkų grupe, neteisėtai 62 kartus pylėsi kurą į automobilį bei jame buvusias talpyklas, taip pat atliko neteisėtas finansines operacijas. Kaip įtariama, bendrininkų grupė savo naudai įgijo daugiau nei 29 tūkst. 400 litrų dyzelinio kuro už daugiau nei 53 tūkst. 500 eurų.
Baudžiamasis kodeksas už neteisėtą elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimą numato baudą, areštą arba laisvės atėmimą iki šešerių metų, o už turto pasisavinimą – baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmams.
Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys yra nekalti, kol jų kaltumas nėra įrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.
Komentuoti