Netinkamai pasirinktas paštomato dydis
Pastebima, jog viena dažniausiai daromų klaidų siunčiant paštomatu yra netinkamai pasirinktas paštomato langelio dydis. Akcentuojama, jog įprastai paštomatais keliaujančios siuntos skirstomos į XS, S, M, L ir XL dydžius. Nors šie matmenys skirtinguose paštomatuose yra panašūs, tačiau pasirinkus paštomatą reikia pasitikslinti būtent to paštomato siuntų dydžių matmenis. Svarbu žinoti, jog tinkamas dydis pasirenkamas tiksliai išmatavus siuntos aukštį, ilgį ir gylį. Žinant šiuos matmenis, paprasta pasirinkti atitinkamą paštomato langelį. Kas nutiks jei siunta bus įdėta į netinkamo dydžio paštomatą? Pavyzdžiui, jei pasirenkamas per didelis paštomato langelis, už mažesnę siuntą sumokėsite daugiau, nei būtų reikėję. Tuo atveju, kai pasirenkamas per mažas paštomatas, siunta arba netilps ir nepasieks adresato arba gali būti pažeista. Visi atvejai yra nemalonūs ir nuostolingi, todėl į siuntos matmenis negalima žiūrėti pro pirštus.
Nesaugus įpakavimas
Kita gan dažnai pasikartojanti klaida – nesaugus siuntos įpakavimas. Pakuojant siuntą, kurią norima siųsti paštomatu, labai svarbu atkreipti dėmesį į siuntos turinį ir pasirinkti tokias pakavimo medžiagas, kurios veiksmingai apsaugotų siuntinį nuo pažeidimų. Vienas geriausių pasirinkimų yra tvirtos kartoninės dėžės, tinkančios įvairių siuntų pakavimui – nuo drabužių iki itin trapių daiktų. Taip pat reikia pasirūpinti siuntos apsauga viduje ir naudoti tokias apsaugines medžiagas kaip burbulinį plėvele, oro pagalvės ir kt. Negalima pamiršti ir dėžės užsandarinimo. Sandarinant kartonines dėžes geriausia naudoti tinkamo ilgio ir pločio lipnią juostą, kuri uždengtų dėžės galus ir kraštus. Atminkite, saugus siuntos supakavimas – siuntėjo rūpestis, o nepakankamai apsaugojus siuntos turinį yra prarandama bet kokia galimybė pateikti skundą ir gauti kompensaciją už apgadintą siuntą.
Neteisingai nurodyti gavėjo duomenys
Dar viena klaida, kuri neretai kartojasi siunčiant siuntas paštomatu – neteisingai arba netiksliai nurodyti gavėjo duomenys. Svarbu įsiminti, kad ant siuntos lipduko turi būti nurodyti šie gavėjo duomenys: vardas ir pavardė arba įstaigos pavadinimas, gatvės pavadinimas, namo numeris, buto numeris, gyvenvietės arba miesto pavadinimas, pašto kodas, gavėjo mobiliojo telefono numeris. Išsamiai surašyta, gerai įskaitoma informacija apie gavėją yra tai, kas padeda siuntai nepaklysti ir pasiekti adresatą laiku.
Išvengus klaidų, sutaupysite laiko ir pinigų
Nekartoti minėtų klaidų siunčiant įvairias siuntas paštomatu yra labai svarbu tam, kad apsaugotumėte siuntinį nuo pažeidimų ir sutaupytumėte laiko bei pinigų. Tad prieš dedant kiekvieną siuntą į paštomatą atlikite šiuos žingsnius: saugiai supakuokite, nurodykite visus reikalingus gavėjo duomenis, išmatuokite ir pasirinkite tinkamą paštomato dydį. Vos keli veiksmai ir siunta paštomatu keliaus sklandžiai.
Komentuoti