„Nemažas bandomajame patikrinime dalyvavusių abiturientų skaičius rodo, kad mokiniai turėjo motyvacijos prieš egzaminą pasitikrinti ir įsivertinti, kokios jų matematikos žinios, ką dar galima suspėti tikslingai pastiprinti per du mėnesius iki brandos egzamino,“ – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija papildomoms abiturientų konsultacijų valandoms apmokėti yra skyrusi beveik 400 tūkst. Eur. Papildomos konsultacijos abiturientams gali būti finansuojamos ir iš bendrai mokinių, patiriančių mokymosi sunkumų dėl nuotolinio mokymo, konsultacijoms papildomai skirtų lėšų – 1,3 mln. Eur, kurios dar vasarį buvo paskirstytos savivaldybėms.
Panašusturinys
Balandžio 12–13 dienomis abiturientai, kurie to norėjo, galėjo dalyvauti elektroniniame matematikos pasiekimų pasitikrinime. Atlikus testą, mokiniams buvo suteikta informacija ne tik apie surinktus jų taškus, bet ir apie galimą uždavinių sprendimo būdą, ir sritis, kuriose jiems dar reikia stiprinti savo žinias.
Daugiausia taškų surinko vienas procentas dalyvavusių mokinių. Tai patvirtina daugiametę matematikos brandos egzamino rezultatų tendenciją. Tačiau vidutiniškai surinktų taškų vidurkis – 40 proc. nuo galimų – rodo, kad vis tik reikia skirti laiko atidžiau pasirengti brandos egzaminui.
Mokyklos šią savaitę gaus apibendrintas mokinių rezultatų ataskaitas pagal tematikos ir gebėjimų pjūvius, taip pat ir apie kiekvieną uždavinį. Ši informacija padės ruošiantis brandos egzaminui, skiriant tikslingas užduotis ir aiškinant jų sprendimo būdus. Matematikos valstybinis brandos egzaminas vyks birželio 18 d.
Komentuoti