Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per penkerius metus gaisruose žuvo 8 vaikai, jų metu traumas patyrė 27. Kaip rodo ugniagesių gelbėtojų statistika, per tą patį laiką vandens telkiniuose nuskendo 30 vaikų.
„Vaikai yra nenuspėjami. Jiems galima daug ką paaiškinti, bet kaip jie pasielgs vienoje ar kitoje situacijoje – labai sunku nuspėti. Vaikai visada itin mėgsta išbandyti tai, ką suaugusieji draudžia“, – teigia pareigūnė, dalydamasi gyvenimiška patirtimi.
Labai svarbus ir pačių tėvų elgesys. Jei tėvai nepaiso saugaus elgesio taisyklių, taip dažniausiai elgsis ir jų vaikai. Pasak Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresniosios specialistės Lauros Jataikinos reikia nevengti su vaikais kalbėtis apie nelaimes: „Geriau vaikus paruošti ir neslėpti, kad yra ir kita gyvenimo pusė. Svarbu juos supažindinti su pavojingomis vietomis ir situacijomis, kad vaikai žinotų, koks pavojus jų tyko. Negąsdinti, o ramiai ir įtaigiai paaiškinti. Svarbu, kad įvykus nelaimei, vaikas nepanikuotų, kad žinotų, kada reikia skambinti telefono numeriu 112, o iškilus pavojui, saugiai išeitų iš patalpų“, – sako ji.
Vykdydama prevencines akcijas ir lankydama gyventojus socialiniuose būstuose, stebėdama žmonių gyvenamąją aplinką, pareigūnė pastebi, kad šiuolaikiniai tėvai labai mažai dėmesio skiria savo vaikams: „Technologijų amžiuje tėvai paskendę telefonuose, kompiuteriuose. Tą patį jie diegia ir vaikams, kad šie jiems netrukdytų, duoda vaikams mobilųjį telefoną ir tikisi ramybės. Socialiniuose būstuose situacija dažniausiai kita: naujausių technologijų nelabai yra, bet tėvai, deja, neretai turi kitą užsiėmimą… Vaikai taip pat lieka nuošalyje. O mokykla ne visada gali užkamšyti visas spragas“.
Komentuoti