Tiesioginiai saulės spinduliai ne tik džiugina, bet ir sukelia grėsmę mūsų odai. Džiugu, kad kosmetikos gamintojai pasirūpino tuo ir mes galime įsigyti SPF priemonių. O jų pasirinkimas yra išties džiuginantis. Vienos priemonės yra stipresnės, kitos mažiau efektyvios. Kokias naudoti priklauso nuo to, kiek laiko žadame būti saulėje ir koks jos spindulių intensyvumas yra tą dieną. Galime paminėti, jog bene pačios populiariausios – SPF 30 apsauginės priemonės. Taigi, šiek tiek plačiau apie tai, ką reikia žinoti renkantis apsauginius kremus nuo saulės.
Apie fizikinius ir cheminius filtrus
Svarbiausias dalykas, renkantis bet kokį kremą, yra jo sudėtis, o renkantis apsauginį kremą nuo saulės – kokios rūšies apsauginiai filtrai į jį įeina. Turėtumėte žinoti, jog apsauginiai filtrai yra dviejų rūšių – fizikiniai ir cheminiai. Kuo jie skiriasi? Ogi tuo, kad fizikiniai filtrai apsaugo odą atspindėdami saulės spindulius, o cheminiai žalingą jų poveikį neutralizuoja jau patekus jiems į odą. Fizikiniai filtrai puikiai apsaugos nuo UVA, ir nuo UVB spindulių, cheminiai – praktiškai tik nuo UVB, nuo UVA saugo mažiau efektyviai. Dar vienas dalykas, ką reikia žinoti – gali sukelti alergiją arba dirginti odą, fizikiniai filtrai nesukelia alergijos. Tikriausiai jau suvokėte, kad verčiau rinktis apsauginius kremus su fizikiniais filtrais. Trūkumų, be abejonės, turi ir jie – kai kurie kremai su fizikiniais filtrais blogiau susigeria ir palieka balkšvą atspalvį, be to, jie linkę lengviau nusitrinti nuo odos. Bet… Jie visgi laikomi saugesniais.
Kaip suprasti, kokius filtrus gamintojas įdėjo į kremą?
Pirmiausia žiūrime į kremo sudėtį. Dažniausiai naudojami tik du fizikiniai filtrai – cinko oksidas ir titano dioksidas. Jei šių medžiagų etiketėje nerandate, vadinasi apsauginiame kreme panaudoti cheminiai filtrai. Tačiau jeigu kremą nuo saulės naudojate retai ir nesate niekam alergiški, gaminys su cheminiais filtrais tikrai jums nepadarys didelės žalos. Tad pirmiausia įvertinkite savo gyvenimo būdą ir kaip dažnai lepinatės saulės spinduliais.
Dar kartą apie SPF
Tikriausiai jau žinote – kad SPF (sun protection factor) yra apsaugos nuo saulės faktorius, kuris parodo orientacinį apsaugos nuo saulės laiką. Preliminarūs skaičiavimai rodo, kad Pasitepus kremu SPF 30, jūs galite neparaudę būti saulėje 300 min. Norime perspėti – taip apskaičiuojama apsauga nuo UVB spindulių, o nuo UVA spindulių apsauga, deja, trunka 3 kartus trumpiau. Taigi, šiuo atveju kremas su SPF 30 nuo UVA spindulių saugos 100 min. Kad kremas suteiktų maksimalią apsaugą nepamirškite užtepti jo pakankamai ir tolygiai jį paskirstyti.
Komentuoti