Šio projekto svarba – ne tik jaunųjų kūrėjų pasidalinimas savo kūryba, profesinių įgūdžių tobulinimas, bet ir jaunimo paskatinimas nebijoti kurti, interpretuoti bei siekti savo tikslų.
Edukacija prasidėjo menininkės L. Guokės didžiulio formato, 3.20 x 8 metrų, tamsoje švytinčio tapybos kūrinio peržiūra.
Vėliau edukacijos dalyviai buvo supažindinti su renginio eiga ir kūrė bendrą tamsoje švytintį kūrinį „Dialogas“. Dvi dalyvių grupės ant juodo audinio sukūrė du skirtingus paveikslus, kurie kartu sudaro bendrą kompoziciją pavadinimu „Dialogas“.
Dalyviai buvo supažindinti su kūriniams reikiamomis medžiagomis ir priemonėmis, darbo procesu panaudojant aerografijos techniką.
Dalyviai susipažino su įvairiomis tamsoje švytinčio meno kūrimo priemonėmis: ultravioletiniais dažais, markeriais, dažais skirtais aerografijai, dienos šviesoje nematomu rašalu, šviesą kaupiančiais (fluorescenciniais) dažais.
Užsiėmimo pabaigoje jaunimas pradėjo taikyti naujai pažintas technikas bei medžiagas eksperimentuodami – piešė ant kūno, savo drabužių.
Menininkės darbų parodoje apsilankė daug meno mylėtojų, kurie liko sužavėti jos kūrinių. Po parodos atidarymo ir individualių parodos lankymų, menininkė organizavo ir vedė dirbtuves tikslinei auditorijai – Radviliškio dailės mokyklos mokiniams. Tad abi projekto veiklos sulaukė didžiulio dėmesio ir įvertinimo.
Baisogalos kultūros centras labai džiaugiasi, jog tokios veiklos pakviečia dalyvauti suaugusiuosius ir jaunimą ne tik iš Baisogalos seniūnijos, bet ir viso rajono.
Komentuoti